news
new
TOTALNÍ VÝPRODEJ SKLADŮ
TOTALNÍ VÝPRODEJ SKLADŮ

Rejoice Black se účastní veletrhu Lodě na vodě (www.lodenavode.cz), který se koná 23.-26.4. 2015 na Rašínově nábřezí. více

POZOR ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY!!!
POZOR ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY!!!

POZOR! ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY ! POZOR! Vážení zákazníci REJOICE BLACK. Od 1.3. 2014 je změna otevírací doby v více

Materiály

o látkách

Kolekce Rejoice Black je svým zaměřením orientována především na oděvy vhodné pro aktivní sporty a volný čas, ale měla by splňovat také požadavky na běžné nošení. Proto jsou materiály vybírány tak, aby měly dobrou funkčnost k zajištění pohodlí uživatele, ale zároveň byly charakteristické svým netradičním vzhledem. Klasické přírodní materiály tvoří základ kolekce Rejoice již řadu let a i v této nové řadě si našly své zastoupení. V kolekci Rejoice Black jsou však časteji užívány i materiály syntetické, které jsou pro své vlastnosti důležité pro správnou funkci některých oděvů. Avšak i u této funkční části kolekce je brán zřetel na volbu látek vyrobených alespoň z části z recyklovaných zdrojů jakou jsou PET lákve apod. popř. syntetických látek s příměsí přírodních vláken. Takové látky dobře izolují oproti vnějším klimatickým jevům a zároveň umoňují rychlejší odvod vlhkosti z povrchu těla. Pro správnou funkci látek je však důležité i jejich vrstvení.

praní a ošetřování

Vždy bezpodmínečně dodržujte pokyny uvedené na etiketě s ošetřovacími symboly produktů. Materiály s membránou, zátěrem či materiály laminované a slepené musí být prané v šetrných pracích prostředcích bez obsahu bělidel. Na tyto materiály se doporučují speciální prací prostředky pro praní těchto druhů oděvů. Na materiály s úpravou DWR, W/R či CIRE mouhou být používány standartní prací prostředky, avšak s co nejnižším množstvím bělících prostředků. Jakékoliv produkty, které obsahují plastové doplňky nejsou vhodné pro chemické čištění, mohlo by dojít k jejich poškození.

skladování produktů

Doporučujeme dlouhodobě skladovat oděvy obsahující membránu, zátěr či prostě jen slepené oděvy zavěšené na ramínku, nikoliv složené či dokonce v transportním váčku.

membrána

Je velmi jemný a tenký film vzdálené podobný mikrotenovému sáčku, který se spojuje tzv. laminací s vrchním či vnitřím textilním materiálem. Membrána zajišťuje nepromokavost a vštruvzdornost. Její prodyšnost se liší v závislosti na druhu membrány. Mezi základní druhy používaných membrán se řadí PU-membrána (polyuretanová), PES-membrána (polersterová) a PTFE-membrána (teflonová).

laminát

Membrána spojená s textilním materiálem tvoří tzv. laminát, a to 2-vrstvý v případě, že jde o spojení membrány s vrchním (vnějším) či vnitřím (často podšívkovým) materiálem, nebo 3-vrstvý v případě, že je membrána spojena do jednoho materiálu jak s vnějším, tak i s vnitřím vrstvou. Laminát má co do nepromokavosti a větruvzdornosti podstatně lepší vlastnosti, než samostatná membrána. Prodyšnost laminátu se liší v závislosti na použitých materiálech a membránách, vždy je však horší, než u samostatné membány. Membránu však není možné používat samostaně a záleží tedy na výběru materiálu s ní spojených. Životnost mnohých laminátů je při správné údržbě několikanásobně delší, než zátěrů.

zátěr

Je speciální hmota na nesená na vnitřní (rubovou) stranu textilního materiálu, zajišťující nepromokavost, větruvzdornost a často i prodyšnost materiálu. Ve srovnání s membránou a lamináty mají zátěry horší vlastnosti a nejsou tak jemné a tenké. Životnostzátěru je v porovnání s lamináty několikanásobně kratší, cenově jsou však zátěry často výhodnější než lamináty, a po určitou dobu plní i ony ochranou funkci dostatečně.

slepené materiály

Několikavrstvé textilní materiály jež jsou spojené tzv. lepením, tedy spojením jejich rubových stran speciálními (zdravotně nezávadnými) textilními lepidly. Tyto materiály nemají stejnou funkčnost jako materiály se zátěry či lamináty, proto nejsou vhodné např. pro vysokohorskou turistiku. Jedná se pouze o spojení dvou matreriálů pro zajištění jejich lepší funkčnosti, přičemž většinou jsou slepené materiály ošetřeny povrchovou úpravou pro zajištění základního pohodlí uživatele. Přesto vás i tyto dvouvrstvé materiály na krátkou dobu ochrání před nepříznivými povětrnostními vlivy.

DWR

DWR je zkratka pro Durable Water Repellent. Jedná se o povrchovou úpravu látek, nejčastěji teflonovou či fluorkarbonovou. Tato úprava zabraňuje okamžité absorpci vody do látky a zároveň tvoří ochranný film proti nečistotám s tím, že současně zlepšuje oděruodolnost látek.

w/r

W/R je zkratka pro Water Repellent.  Jedná se o povrchovou úpravu látek, která zabraňuje okamžité absorbci vody do látky.

cire

CIRE je lehká forma transparentního zátěru, používá se nejčastěji na rubové straně látky a garantuje lehkou vodonepropustnost. Tato úprava je vhodná zajména pro ultralehké či pružné materiály, kde je kromě vodonepropustnosti požadavek také na zachování lehkosti a skladnosti produktů z těchto látek vyráběných tak, aby nedošlo k poškození takové úpravy.

ribstop

Mřížková struktura látek zajišťuje větší pevnost a odolnost oděvu, popř. jeho části a zabraňuje rychlému párání při protržení látky. Celkově mají tyto látky velmidobrou oděruodolnost.

moderate pilling

Moderate pilling (popř. anti-pilling) by se dalo volně přeložit jako "kontrolované žmolkování", které poskytuje dlouhodobou garanci zachování dobrého vzhledu oděvů z těchto látek vyrobených

Abrasion resistance

Tímto spojeníjm jsou označovány materiály s důrazem na vyšší stupeň oděruodolnosti.

riri

Kvalitní švýcarské zipy firmy RIRI se vyznačují netradičním designem i svou konstrukcí, která zajišťuje snadné ovládání a dlouhou životnost. Voděodolné zipy Aqua dosahují vyšších hodnot nepromokavosti, než ostatní zipy na trhu označované jako voděodolné. Díky patentované technologii RIRI získáváte unikátní výrobek a garanci dlouhodobé funkčnosti.

hudba
rss
facebook
e-shop